Cement gotowy – jak używać i gdzie kupić?

Gotowy cement dostępny jest w kilku formach. Można go kupić jako proszek, który należy wymieszać z wodą, aby powstała pasta. Ta pasta pozostanie użyteczna tak długo, jak długo będzie utrzymywana w stanie suchym, ale stwardnieje po wystawieniu jej na działanie powietrza. Jest to dobra opcja do sklejania rzeczy razem, ale nie nadaje się do użytku zewnętrznego. Gotowy cement jest wygodną i niedrogą alternatywą dla konwencjonalnego betonu, choć może być drogi.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał przy współudziale kobiecastronabudowania.pl

Beton jest materiałem budowlanym

Światowy rynek gotowego cementu jest bardzo konkurencyjny z wieloma kluczowymi graczami działającymi na rynku. Największy segment na tym rynku stanowią zastosowania komercyjne. Segment ten rośnie ze względu na zwiększoną urbanizację w kilku krajach, co jest warunkiem koniecznym dla szybkiego procesu budowlanego. Inne rosnące segmenty obejmują segment mieszkaniowy, który jest napędzany przez rosnące zapotrzebowanie na mieszkania w krajach rozwijających się, takich jak Chiny. Ponadto przewiduje się dalszy wzrost rynku w najbliższych latach, dzięki zwiększonym inwestycjom w urbanizację w wielu krajach rozwijających się.

Istnieją dwa rodzaje betonu: Cement portlandzki i beton towarowy. Cement portlandzki jest najbardziej powszechnym typem. Jego wytrzymałość jest oceniana na podstawie wagi cementu i można go kupić w wielu różnych odmianach. Ten typ jest często preferowany przez budowniczych domów ze względu na jego konsystencję. Site-mixed beton jest droższy niż inne rodzaje betonu, ponieważ wymaga wielu kroków i precyzyjnego mieszania składników.

Stosunek W/C jest ważny, ponieważ wpływa na ogólną wytrzymałość mieszanki. Ponadto należy wziąć pod uwagę fakt, że w ciągu 45 minut od zasypania należy umieścić cement, a w tym samym czasie należy go wymieszać. Dlatego producenci betonu powinni zlecić wykonanie określonych badań i ocen w trakcie całego procesu produkcji. Często klienci chcą wykonać określone testy, aby upewnić się, że ich beton spełnia określone wymagania. Niektóre z podstawowych testów kontroli jakości to: waga jednostkowa, zawartość powietrza, temperatura i wytrzymałość.

Inny rodzaj cementu nazywa się zaprawą. Zaprawa jest mieszaniną cementu i wapna. Jej wysoka wytrzymałość i trwałość sprawiają, że jest preferowanym wyborem do klejenia cegieł. Dla solidnego, mocnego materiału budowlanego, beton jest idealny. Możesz stworzyć swój własny beton dodając własne kruszywo, ale musisz uważać, aby wymieszać składniki. Różne rodzaje kruszywa mogą produkować różne konsystencje, więc należy wybrać odpowiednią ilość, aby osiągnąć pożądaną konsystencję. Najdrobniejszy gatunek kruszywa powinien być używany do gładkich, bezszwowych powierzchni.

Miesza się go poza miejscem budowy

Przygotowany cement można kupić w postaci proszku lub można go wymieszać na miejscu z wodą, popiołem lotnym i cementem. Oba rodzaje cementu są gotowe do użycia, o ile proszek pozostaje suchy. Ponadto, gotowy cement jest również dostępny w postaci pasty, która może być używana do różnych celów budowlanych. Proszek, choć wygodny, będzie twardniał w obecności powietrza. Stąd nie jest wskazany do stosowania na zewnątrz.

Przygotowana mieszanka betonowa siedziała w ciężarówce w drodze na miejsce pracy. Utrudnia to prawidłowe wymieszanie cementu. Ponieważ suchy cement wymaga wody, trudno jest osiągnąć konsystencję. Proces mieszania cementu na miejscu pozwala na kontrolę proporcji mieszanki. Mieszanka betonowa z odpowiednim stosunkiem wody do betonu daje mocniejszy i bardziej trwały beton. Jest to również łatwiejsze do skali i mniej podatne na przerwy w dostawach.

Aby znaleźć firmę betonu towarowego, najpierw poszukaj w żółtych stronach. Zanotuj numery kontaktowe trzech lub czterech firm i ich lokalizacji. Gdy masz już numery telefonów, zadzwoń do nich i poproś o więcej informacji. Jeśli masz jakieś pytania, możesz również odwiedzić National Ready-Mix Concrete Association. Tam znajdziesz obszerną listę firm zajmujących się gotowym cementem. Po zawężeniu listy firm, możesz zadzwonić do zakładów i uzyskać więcej informacji na temat ich usług.

Gdy wybierzesz dostawcę betonu, rozważ ramy czasowe dostawy materiału. Możesz chcieć, aby beton został dostarczony w określonym czasie, np. przed lub po świcie. Jeśli budujesz dużą strukturę, ciężarówki przybywające w odstępie jednej godziny mogą być bardziej wydajne. Świeży beton straci swoją jakość, jeśli pozostanie w ciężarówce na zbyt długo. Zgodnie z ASTM C-94 Standard Specification for Ready-Mixed Concrete, beton powinien być wyładowany z ciężarówki w ciągu 90 minut, lub przed 300 obrotami.

Jest drogi

Cement gotowy jest niezwykle drogi, i istnieje kilka sposobów, aby uzyskać go w niższej cenie. Możesz kupić gotowy beton od wielu dostawców materiałów budowlanych lub wypożyczalni narzędzi, ale musisz wynająć przyczepę. Małe przyczepy tylko trzymać około jednego jarda sześciennego betonu, i musisz mieć potężny pojazd lub projekt, który może czekać na dostawę. Średnia cena za jard sześcienny wynosi 75 dolarów, a najlepiej jest wynająć przyczepę ze spinem, aby uniknąć oddzielenia wody.

Koszt betonu zależy od rodzaju i ilości, której potrzebujesz, a także od tego, gdzie mieszkasz. Ogólnie rzecz biorąc, średni koszt betonu waha się od 8 do 18 dolarów za jard sześcienny, lub 108 do 113 dolarów za stopę sześcienną. Ceny różnią się w zależności od regionu, więc użyj kalkulatora kosztów betonu, aby oszacować średni koszt dostawy. W ten sposób można porównać ceny przed zakupem. Lepiej jest kupić beton luzem, jeśli jesteś w stanie uzyskać rabat.

Jest to dobra opcja dla osób z alergią lub astmą

Gdy szukasz substytutu cementu, rozważ gotowy beton. Cementy te są specjalnie opracowane, aby były gotowe do użycia prosto z worka. Oznacza to mniej pyłu, gipsu i formaldehydu, i są one znacznie szybsze do mieszania. Mają również tendencję do trzymania mniej zanieczyszczeń niż tradycyjny cement, co jest dobrą rzeczą dla osób z alergiami i astmą.

Jest dostępny od lokalnego dostawcy

Ready-mixed Beton dostawcy mogą mieszać i dostarczać beton bezpośrednio na miejsce budowy, co może zaoszczędzić czas i pieniądze na projekcie. Eliminując potrzebę ustawienia betonowych urządzeń mieszających, można zaoszczędzić czas i pieniądze, a jednocześnie osiągnąć jakość lać. Można również wybrać dokładnie te rodzaje domieszek i wytrzymałość na ściskanie, które są potrzebne w projekcie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *