Kręcone schody na poddasze – dobry czy zły pomysł?

Pierwszym krokiem w remoncie poddasza jest instalacja schodów. Schody kręcone są popularnym wyborem, ale zajmują więcej miejsca na ziemi niż proste. Zamiast tego rozważ schody spiralne. Spiralne schody zajmują najmniej miejsca na ziemi i są bardzo kompaktowe w konstrukcji. Schody kręcone są najlepszą opcją renowacji poddasza, jeśli potrzebujesz zwiększyć pojemność magazynową swojego poddasza, ale czy są warte przestrzeni i pieniędzy?

Schody wspornikowe

Zanim rozważysz instalację schodów kręconych, powinieneś zdecydować, czy możesz sobie na nie pozwolić. Są one doskonałym wyborem dla przestrzeni z ograniczonym miejscem na głowę. Dodanie ich pozwoli Ci również zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię. Mogą być wbudowane w przestrzeń poddasza za mniej niż sto dolarów za stopę liniową. Schody kręcone są idealne do przechowywania przedmiotów na poddaszu, co pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za ogrzewanie.

Możesz wybierać spośród drewna, szkła lub metalowych schodów pływających. Możesz również zdecydować się na użycie szkła bezpieczeństwa, co pozwoli zachować otwarte uczucie na poddaszu. Upewnij się jednak, że Twoje schody spełniają lokalne kody budowlane. Ponadto, prawie każdy dom może używać więcej miejsca do przechowywania, a najczęstszym sposobem, aby dodać więcej jest budowanie szafek pod pionami. Jeśli nie jesteś pewien, czy kręcone schody będą działać dla Ciebie, sprawdź z lokalnym kodeksem budowlanym, aby określić, jaki typ schodów można zbudować.

Schody spiralne

Pośród korzyści schodów spiralnych jest ich kompaktowa konstrukcja. Są łatwiejsze w instalacji i mogą być bardziej atrakcyjne niż inne style schodów. Mają one jednak kilka wad. Na przykład, jedna osoba nie może iść w górę iw dół nich w tym samym czasie. Poza tym, mogą być trudne do manewrowania, gdy dźwigamy ciężkie przedmioty. Jednak możliwość chodzenia po schodach spiralnych poprawia się wraz ze wzrostem średnicy schodów.

Pływające schody to kolejna opcja. Jest to schody bez poręczy. Jest to atrakcyjne wizualnie i uzupełnia półki na lądowaniu. Pływające schody różnią się również od prostych schodów, ponieważ mają półki, które rozciągają się w górę. Z tego powodu możliwy jest dostęp do półek tylko od góry. Takie schody są świetną opcją dla poddaszy, ponieważ dają wrażenie braku ścian.

Schody w kształcie litery L

Są plusy i minusy różnych rodzajów schodów. To, który z nich jest odpowiedni dla Twojego domu, będzie zależało od przestrzeni, stylu i przeznaczenia schodów. Istnieje wiele różnych rodzajów materiałów na schody. Niektóre z najczęstszych to drewno, szkło, metal i kamień. Drewniane schody są najbardziej popularne i mogą być wykonane praktycznie w każdym projekcie, który można pomyśleć.

Jeśli planujesz zainstalować schody na poddaszu, prawdopodobnie będziesz chciał rozważyć L-kształtny. Są one tańsze niż ich odpowiedniki w kształcie litery U i są bezpieczniejsze, zwłaszcza jeśli masz małe dzieci. Ale jaka jest główna różnica? Podstawową różnicą jest rodzaj materiału, z którego będziesz korzystać. Drabina może być bardziej praktyczna, ale schody w kształcie litery L są lepszą opcją, jeśli pracujesz z ograniczoną przestrzenią.

Schody strychowe składane

Przed zainstalowaniem składanych schodów strychowych, ważne jest, aby wiedzieć, do czego służą i czy są dobrym pomysłem. Jeśli planujesz wykorzystać poddasze do przechowywania, to dzięki odpowiedniemu rozwiązaniu zyskasz więcej miejsca. Kolejną kwestią do rozważenia jest bezpieczeństwo. Jeśli instalujesz parę schodów dla rodziny lub pokoju, weź pod uwagę wielkość otworu w suficie. Upewnij się, że schody mogą być rozmieszczone i wyłonione bez rozdzierania domu. Będziesz także chciał rozważyć wagę każdego członka rodziny, rodzaj izolacji, kadrowanie i ogólny wygląd domu.

Schody na poddaszu potrzebują dobrej ilości izolacji z każdej strony. Izolowana pokrywa jest często przymocowana do schodów, ale będziesz musiał się upewnić, że jest szczelna. Na rynku dostępnych jest wielu producentów zestawów drabinowych do ściągania, ale najlepszą opcją jest R-39 Energy Guardian Pull-Down Ladder Kit. Możesz też zbudować taki sam. Upewnij się, że używasz grubej sztywnej pianki i budujesz wystarczająco ciężką pokrywę, aby zapobiec wyciekowi powietrza.

Schody w kształcie litery U

Instalacja schodów w kształcie litery U na poddaszu to świetny sposób na zmaksymalizowanie przestrzeni, ale musisz mieć pewność, że możesz bezpiecznie z niej korzystać. Podłoga na poddaszu jest często częścią sufitu głównej przestrzeni życiowej, a zwisająca podłoga na poddaszu może uszkodzić integralność domu. Aby uniknąć tego problemu, należy zainstalować dodatkowe legary podłogowe na poddaszu i zainstalować odpowiednie schody dla dostępu.

Aby schody wyglądały szerzej, wybierz białą poręcz montowaną na ścianie. Możesz łatwo zmienić wygląd, a na podeście schodów możesz umieścić rośliny lub dzieła sztuki. Schody mogą być również zwieńczone lustrem, co sprawi, że będą wydawać się większe. Jeśli nie masz lustra, może lepiej zdecydować się na bardziej konwencjonalne schody.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *