Sufit podwieszany – jak zrobić stelaż?

Sufit podwieszany to sufit wewnętrzny montowany pod istniejącym dachem. Siatka metalowych drutów i szyn utrzymuje panele gipsowe na miejscu. Jeśli chcesz uniknąć kosztów i czasu związanych z budową drewnianej konstrukcji, możesz zamontować płytę gipsowo-kartonową, aby ukryć pustą przestrzeń. W ten sposób uzyskasz wspaniały nowy sufit bez widocznych zmian konstrukcyjnych.

Oto artykuł, który jest rezultatem naszej kreatywnej współpracy z budowapro.pl

Instalacja głównych belek szkieletowych

Po umieszczeniu głównych belek szkieletowych, ostatnim krokiem jest instalacja drutów wieszakowych. Druty powinny być rozciągnięte co cztery stopy, przy użyciu klamer do mocowania belek. Powinny być owinięte trzy razy, aby zapewnić bezpieczne połączenie. Następnie należy zamontować kotwy rozporowe do pokładu drewnianego. Jeśli podparcie sufitu jest nierówne, potrzebny będzie dłuższy drut wieszaka.

Przed zainstalowaniem głównej belki zmierz wysokość sufitu i zaznacz ją ołówkiem. Zainstaluj hak na każdej belce stropowej na przecięciu dwóch głównych belek. Użyj szukacza kołków, aby określić, gdzie znajdują się belki. Zaznacz linią sznurkową lokalizacje głównej belki i trójników poprzecznych. Następnie przymocuj główną belkę do belek stropowych na każdym skrzyżowaniu.

Główna belka szkieletowa jest konstrukcją nośną sufitu podwieszanego. Może być zainstalowana na ścianach i suficie, w zależności od stylu pomieszczenia. W idealnym przypadku belki powinny być zlicowane z sufitem podwieszanym. Aby prawidłowo je zainstalować, należy postępować zgodnie z krokami podanymi w instrukcji producenta. Po tym, trzeba będzie połączyć trójniki poprzeczne. Możesz również użyć myślenia lateralnego i sprawić, że belki będą pasować równo z sufitem podwieszanym.

Główne belki ramowe są ważnym elementem instalacji sufitu podwieszanego. Pomaga ukryć nieestetyczne urządzenia mechaniczne nad sufitem. Użycie belek stalowych jest najlepszym wyborem dla tego typu konstrukcji, ponieważ mogą one pomieścić punkty kotwiczenia znacznie łatwiej niż belki drewniane. Podczas instalacji należy zwrócić uwagę na wymiary głównych belek konstrukcyjnych i ścian zewnętrznych. Wreszcie, należy zwrócić uwagę na wysokość głównych belek konstrukcyjnych, aby uniknąć zainstalowania sufitu zbyt nisko lub zbyt wysoko.

Po zmierzeniu wysokości sufitu, można przyciąć panele, aby zmieścić się w ramie. Pamiętaj, aby przyciąć panele po przeciwnych stronach, aby stworzyć profesjonalnie wyglądający sufit. Poziom wody, poziom stolarski 6-ft, zaciski typu lock i śrubokręt są pomocnymi narzędziami, aby upewnić się, że sufit jest równy. Na koniec możesz użyć pistoletu do gwoździ, aby przymocować panele sufitowe do płyty ściennej.

Instalacja głównych belek

Po pierwsze, musisz zmierzyć wysokość sufitu i przyciąć główne trójniki do ich odpowiedniej długości. Możesz użyć nożyc do blachy lub piły do metalu, aby przyciąć odcinki do odpowiedniej długości. Po dokonaniu pomiarów należy zainstalować wsporniki szyn wokół obwodu pomieszczenia. Następnie wyciąć główne trójniki do odpowiedniej długości i zamontować je na wspornikach toru za pomocą śrub oczkowych co 4 feet.

Główne trójniki powinny być rozstawione pod kątem prostym do legarów pokoju i powinny być w kątach między ścianą a stadninami. Upewnij się, że główne trójniki są zainstalowane pod kątem prostym do kołków ściennych. Przyciąć druty do zawieszenia na odpowiednią długość, plus dwanaście cali, i zamocować je na miejscu. Będziesz potrzebował jednego drutu zawieszenia co cztery stopy, zgodnie z DIY Network.

Główna belka jest najważniejszą częścią instalacji sufitu spadowego. Belki sufitowe powinny być równoległe do siebie, i powinieneś zaznaczyć je liniami kredowymi przed ich zainstalowaniem. Jeśli musisz zainstalować szynę sufitową, możesz użyć wyszukiwacza stadnin, aby znaleźć legary. Następnie zaznacz belkę główną i trójnik poprzeczny na każdym skrzyżowaniu.

W zależności od zakupionych materiałów, będziesz musiał zainstalować wspornik obwodowy co najmniej 4 cale poniżej belek stropowych. Następnie zainstaluj prowadnicę główną w kształcie litery T w poprzek prowadnicy głównej. Jeśli instalujesz panel sufitowy o wymiarach 2 x 4 stopy, potrzebne będą tylko dwa lub trzy trójniki. Jeśli panel jest mniejszy, może być konieczne dodanie dodatkowego łącznika.

Materiały na sufit podwieszany można kupić w każdym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego. Płyty należy zakupić osobno. Zestaw siatki zawiera wsporniki i prowadnice do montażu płyt sufitowych. Po zainstalowaniu siatki można przymocować legary do głównej prowadnicy i rozpocząć instalację reszty sufitu. Należy dokładnie przestrzegać instrukcji, ponieważ są one ważne dla integralności strukturalnej budynku.

Gdy instalujesz główne legary dla ściany podwieszanej, powinieneś zaznaczyć pożądaną wysokość sufitu za pomocą narzędzia do linii kredowej. Pamiętaj, aby zaznaczyć główne belki co najmniej cztery cale od każdej ściany. Następnie należy zmierzyć w dół sześć cali od ściany od głównych belek. Następnie przytnij główną belkę pod kątem 45 stopni.

Instalacja głównych belek wiszących

Pierwszym krokiem w instalacji sufitu podwieszanego jest przymocowanie głównych belek wiszących. Do podtrzymania Ts na każdym poziomie sufitu należy użyć drutów wieszakowych. Druty mogą być przymocowane do belek za pomocą klamer do belek. Jeśli sufit podtrzymuje nierówne poziomy, wymagane są dłuższe druty wieszakowe. Podczas wieszania głównych belek, upewnij się, że zawijasz druty trzy razy, aby zapewnić bezpieczne połączenie.

Wtedy określ wysokość sufitu. Jest to zazwyczaj siedem stóp sześć cali i 2 cale powyżej najniższej rury sufitowej. Jeśli pokój ma dziwne kształty, zmierzyć te obszary i wykonać pomiary tych obszarów. Zabierz te pomiary ze sobą do sprzedawcy, aby mogli podać dokładne oszacowanie materiału wymaganego do wykonania sufitu. Możesz zainstalować główne trójniki w dwóch różnych wzorach, standardowym lub odwrotnym. Każdy wzór oferuje inny wygląd.

Przed rozpoczęciem instalacji należy narysować plan sufitu podwieszanego. Możesz użyć papieru graficznego, aby stworzyć plan instalacji. Upewnij się, że przycinasz główne trójniki, aby dopasować je do pomiarów pomieszczenia i głównych trójników. Upewnij się, że dokładnie zmierzyłeś szerokość i długość sufitu. Gdy masz już plan sufitu, czas zainstalować główne belki wiszące.

Możesz kupić te materiały w każdym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego. Upewnij się, że kupisz zestawy prowadnic i wsporników osobno. Instalacja głównych belek wiszących wymaga trochę kreatywności i lateralnego myślenia. Możesz umieścić główne belki wiszące na samym suficie lub przymocować je do ścian. Jeśli nie masz żadnego wcześniejszego doświadczenia z instalacją sufitów podwieszanych, możesz zatrudnić profesjonalistę, który zrobi to za Ciebie. Po prostu upewnij się, że używasz wyszukiwacza stadnin, aby zlokalizować stadniny.

Jeśli chcesz zainstalować uchwyt w suficie podwieszanym, możesz użyć metalowego drutu, który jest przymocowany do sufitu podwieszanego. Ważne jest, aby zmierzyć odległość stałego sufitu od sufitu podwieszanego. Po zmierzeniu, przytnij drut do odpowiedniej długości i zabezpiecz go. W ten sposób będziesz mógł go później wykorzystać. Upewnij się, że używasz nakrętek do drutu dla bezpieczeństwa podczas wieszania oprawy.

Przed zainstalowaniem głównych belek wiszących dla sufitu podwieszanego, powinieneś zmierzyć zewnętrzne ściany pomieszczenia, aby określić rozmiar belek. Należy również określić, czy sufit jest już nachylony. Jest to ważne dla bezpieczeństwa i estetyki. Ponadto, można powiesić rzeczy na suficie za pomocą drutów nośnych. Główne belki wiszące mogą być również wykonane z drewna, co zapewni solidną podstawę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *