Ile kosztują kompozytowe deski tarasowe?

Jeśli rozważasz budowę nowego pokładu, możesz się zastanawiać, ile kosztują kompozytowe deski tarasowe. W porównaniu do drewna krajowego, tarcica syntetyczna jest znacznie tańsza. Materiał ten jest również łatwiejszy w montażu i trwały. Należy jednak pamiętać, że kompozytowe pokłady mogą być drogie. Jakie są więc wskazówki, aby zaoszczędzić na tym projekcie? Po pierwsze, poproś o wiele szacunków. Następnie poszukaj właściwej równowagi między ceną a wartością. Najlepiej zacząć od budżetu i poprosić wykonawcę, aby pracował w tym zakresie cenowym. Powinieneś również poprosić wykonawcę o dokonanie modyfikacji projektu, jeśli to konieczne. Wreszcie, znaleźć odpowiedni czas, aby zbudować swój pokład. Ceny dla kompozytowych pokładów skyrocket w lecie, kiedy zapotrzebowanie na materiały pokładowe i wykonawców jest wyższa.

Trex kompozytowe koszty decking od 15 dolarów – 30 dolarów za stopę kwadratową

Wraz z kompozytowych deckingów jest mniej kosztowne niż drewno, płacisz za jego utrzymanie. Będziesz musiał płacić za konserwację każdego roku, ale dobrą wiadomością jest to, że kompozytowy parkiet jest bardzo trwały i wymaga minimalnej opieki. Jeśli masz wysoki budżet na utrzymanie, możesz rozważyć Trex jako opłacalną alternatywę dla drewna. Materiał kompozytowy jest również niezwykle przystępny w porównaniu z jego odpowiednikiem, który jest wykonany z włókien drzewnych i plastiku.

Koszt kompozytowego pokrycia dachowego różni się w zależności od miejsca zamieszkania. Ceny będą wyższe w większych miastach ze względu na koszty operacyjne. Ponadto, jeśli mieszkasz w odległym miejscu, możesz potrzebować zapłacić dodatkowo za gaz i transport. Aby uniknąć tych dodatkowych wydatków, należy sprawdzić cenę deski kompozytowej przed jej zakupem. Ogólnie rzecz biorąc, ceny wahają się od 15 – 30 dolarów za stopę kwadratową, co jest bardzo rozsądne dla wysokiej jakości kompozytowego pokładu.

Trex composite decking kosztuje od 15 do 30 dolarów za stopę kwadratową, w tym obramowanie, poręcz i schody. Koszt kompozytowych desek zależy od wielu czynników, w tym wielkości pokładu, ile desek trzeba będzie, styl i czy trzeba schody lub poręcze. Na przykład, większy pokład będzie kosztować więcej niż mniejszy, jak to wymaga więcej pracy i materiałów.

Zależnie od wielkości pokładu, kompozytowe Decking kosztuje od 15 do 30 dolarów za stopę kwadratową. Jednak istnieje wiele korzyści z tego materiału. Composite decking jest odporny na gnicie i jest wodoodporny, co oznacza, że można go używać na zewnątrz przez cały rok. Należy jednak pamiętać o kosztach instalacji kompozytowego pokrycia dachowego. Przeciętny właściciel domu wyda między 4 320 a 8 640 dolarów, aby zainstalować 12′ x 24′ kompozytowy pokład z szynami.

Syntetyczna tarcica jest tańsza niż krajowe drewno

Poddana obróbce ciśnieniowej tarcica jest mniej trwała niż nieobrobione drewno i ma tendencję do wypaczania i drzazgi. Na początku jest zielona lub brązowa, ale można poprawić jej kolor, stosując wysokiej jakości bejcę. Jednakże, będzie ostatecznie blaknąć, jeśli nie są odpowiednio traktowane. Chociaż ten rodzaj tarcicy jest tańszy, jest droższy w utrzymaniu, więc najlepiej trzymać się od niego z daleka. W przeciwieństwie do tego, tarcica syntetyczna jest łatwiejsza w utrzymaniu, jest trwała i jest bardziej przystępna niż drewno krajowe.

Jest łatwa w instalacji

Łatwo jest zainstalować kompozytową deskę tarasową. Najlepiej zacząć od ułożenia najpierw deski tarasowej kompozytowej. Gdy już to zrobimy, czas na montaż dodatkowych desek. Te powinny biec po obwodzie pokładu, jak rama. W ten sposób deski kompozytowe będą prostopadłe do ramy. W ten sposób powstaną szczeliny pomiędzy pokładem a ramą, co pozwoli na lepsze odprowadzanie wody i wzmocni ogólną konstrukcję. Możesz wybrać, aby dodatkowe deski pasowały do dekowania lub były nieco inne.

Jeśli jesteś majsterkowiczem, instalowanie kompozytowych desek samemu może zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy. Istnieje kilka różnych marek kompozytowych desek tarasowych. Jeśli szukasz do samodzielnej instalacji desek kompozytowych, rozważ zakup Trex ze względu na wygodę i cenę. Zaoszczędzisz więcej pieniędzy, instalując deski tarasowe z kompozytu samodzielnie, a będziesz cieszyć się tymi samymi korzyściami z profesjonalnej instalacji. A jeśli nie jesteś zainteresowany samodzielnym wykonaniem pracy, dostępnych jest wiele produktów, które pomogą Ci zainstalować deski kompozytowe samodzielnie.

Aby przymocować deski kompozytowe do legarów, wystarczy przykręcić je na miejsce. Należy pamiętać o użyciu wkrętów przeznaczonych do desek kompozytowych. Wkręty te nie będą grzybić ani rdzewieć i zapewnią najsilniejsze rezultaty. Użycie wkrętów do desek kompozytowych zapewni, że Twój projekt będzie stabilny i będzie trwał przez lata. Ten rodzaj kompozytowej deski tarasowej ma bardzo mało wymagań dotyczących konserwacji. Jest łatwy w instalacji i wymaga minimalnej pracy.

Innym czynnikiem do rozważenia jest rozmiar twojego pokładu. Puste deski pokładowe wymagają czapek końcowych, które powinny być wykonane na zamówienie dla twojego pokładu. Alternatywnie, można kupić wstępnie wycięte czapki końcowe od producenta, takiego jak NewTechWood. Możesz również użyć plastikowego kleju do montażu czapek. Następnie możesz zamontować deski tarasowe. Jednak nadal ważne jest, aby postępować zgodnie z kodami rządowymi i wytycznymi dotyczącymi instalacji.

Jest trwały

Choć zalety kompozytowych desek tarasowych przeważają nad wadami, wiele osób nadal wybiera pokład z prawdziwego drewna. Dla jednego, prawdziwy pokład drewna dodaje więcej wartości do domu. Po drugie, kompozytowy Decking jest dostępny w ograniczonej gamie kolorów. Większość produktów tarasowych z The Home Depot nie pochodzą z lasów starego wzrostu lub lasów deszczowych. Podczas gdy drewno może wyglądać tanio, jest o wiele bardziej wytrzymałe niż wiele osób sobie wyobraża.

Kompozytowe deski tarasowe są niezwykle trwałe, co czyni je fantastyczną alternatywą dla całkowicie drewnianych alternatyw. Same deski wykonane są z małych włókien drzewnych zamkniętych w plastiku, co oznacza, że nie będą się wypaczać ani pękać. Są również bardzo odporne na wodę, dzięki czemu można po nich chodzić bez obaw o rozlane płyny. Ponieważ deski kompozytowe są wodoodporne, wymagają mniej konserwacji niż naturalne drewno. Oznacza to, że trwa dłużej i nie trafia na wysypiska śmieci.

Kompozytowe deski tarasowe są doskonałym wyborem dla miejsc o dużym natężeniu ruchu, ponieważ są odporne na uszkodzenia spowodowane wilgocią. Dodatkowo, są estetyczne i trwałe. Na swój pokład rozważ deski Dura-Life, które są wykonane z przetworzonego plastiku i prawdziwego drewna. Te trwałe deski tarasowe są dostępne w różnych kolorach, w tym w jednolitym krajobrazie i kolorach o naturalnym wyglądzie. Deski kompozytowe Envision, z drugiej strony, są wykonane z tworzywa sztucznego i mają dodatkową powłokę ochronną.

Inną zaletą kompozytowych desek tarasowych jest ich ekologiczny charakter. Większość kompozytowych desek tarasowych jest wykonana z materiałów pochodzących z recyklingu. TimberTech, wiodący producent kompozytowych desek tarasowych, poddaje recyklingowi do 80 procent plastiku i skrawków drewna w swoich produktach. Firma posiada również linię kompozytowych desek tarasowych wykonanych w 100% z PVC. Pokrycie to jest naturalnie odporne na plamy i zachowuje swój kolor przez wiele lat. To imponujący wyczyn jak na produkt kompozytowy!

Bezobsługowy

Większość drewno-kompozytowych tarasów wymaga niewielkiej konserwacji, ale kompozytowe tarasy mogą być praktycznie bezobsługowe. Inne niż czyszczenie, kompozyty nie wymagają barwienia lub zamiatania, co czyni je doskonałym wyborem dla zapracowanych ludzi, którzy nie mają czasu, aby spędzić na pokładzie intensywnej konserwacji. Dodatkowo, kompozytowe pokłady są zwykle objęte długą gwarancją, z niektórych producentów oferujących do 25 lat pokrycia. W rezultacie, twój nowy pokład może być łatwo przekazane do następnego właściciela.

Kompozytowe pokłady wymagają bardzo mało konserwacji, ale ważne jest, aby pamiętać, aby zamiatać kompozytowy pokład od czasu do czasu, aby usunąć kurz, gruz i małe cząstki. Zamiatanie jest najlepszym sposobem na usunięcie tych materiałów, ale miotła z mocnym włosiem jest najbardziej skuteczna. Zamiatanie regularnie będzie zachować przestrzeń między deskami pokładu otwarte i pozwalają wody deszczowej do drenażu prawidłowo.

Innym wspólnym mitem jest to, że kompozytowe deski tarasowe są bezobsługowe. Nie jest to prawda. Jednak najlepszą opcją niewymagającą konserwacji jest naturalne drewno. Pomimo licznych zalet drewna, produkty imitujące drewno przychodzą z własnym zestawem problemów. Kluczem jest wybranie takiego rodzaju drewna, które zapewni Ci wygląd i funkcjonalność, jakiej oczekujesz od swojego domu. Poniżej przedstawiono trzy popularne rodzaje kompozytowych desek tarasowych:

Choć kompozytowe deski tarasowe są łatwe w utrzymaniu, wymagają okresowego uszczelniania. Cedr jest naturalnie lepszy od materiałów kompozytowych i nie wymaga żadnych środków chemicznych ani mycia. Redwood, z drugiej strony, potrzebuje okresowego wykończenia co trzy do czterech lat, aby utrzymać swój naturalny kolor. Produkty te nie są jednak pozbawione wad. Istnieje wiele czynników, które należy rozważyć przy wyborze pomiędzy kompozytowymi i drewnianymi deskami tarasowymi. Ważne jest jednak, aby wiedzieć, jakiego rodzaju konserwacji można się spodziewać.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *