Porady dotyczące malowania parkietu krok po kroku

Jeśli szukasz wskazówek dotyczących malowania parkietu, to nie szukaj dalej. Przygotowaliśmy dla Ciebie łatwy przewodnik krok po kroku. Pokażemy Ci, jak nakładać deglosser, nakładać lakier poliuretanowy i szlifować parkiet. Jeśli nadal jesteś zdezorientowany o procesie, mamy kilka odpowiedzi dla Ciebie. Postępuj zgodnie z nimi, a będziesz miał atrakcyjną podłogę w krótkim czasie!

Przedstawiamy artykuł, który jest owocem wspólnych działań z robimyremont.pl

Jak zastosować deglosser do parkietu

Po pierwsze, musisz kupić deglosser. Jest to środek chemiczny, który usunie plamy i lakier z drewnianych podłóg. Po nałożeniu deglossera należy zatrzeć powierzchnię szmatą i odczekać co najmniej 30 minut. Gdy ten czas minie, można zastosować nowe wykończenie. Być może trzeba będzie zeszlifować ewentualne nierówności drewna.

Jak nałożyć poliuretanową farbę nawierzchniową na parkiet

Poliuretan to farba nawierzchniowa, która chroni powierzchnie drewniane przed uszkodzeniami. Pierwszym krokiem do wykonania projektu jest przygotowanie powierzchni drewnianych. Upewnij się, że są one czyste i gładkie. Możesz chcieć użyć papieru ściernego o granulacji 220, aby wygładzić szorstkie miejsca. Możesz również zastosować wypełniacz do drewna przed nałożeniem poliuretanu, aby zapewnić gładką powierzchnię. Drewno o otwartych włóknach powinno być potraktowane wypełniaczem do drewna przed nałożeniem poliuretanu. Aby przygotować powierzchnie drewniane, można użyć próżni lub usunąć pył drzewny za pomocą spirytusu mineralnego lub szmatki zwilżonej denaturatem.

Aby zastosować wykończenie poliuretanowe, należy użyć odpowiedniej techniki aplikacji. Należy zachować temperaturę między 65 a 80 stopni. To zajmie wszędzie od 12 do 16 godzin dla poliuretanu do wyschnięcia całkowicie. Jeśli używasz wałka, upewnij się, że dokładnie wypłukać go przed nałożeniem poliuretanu. Unikaj pozwalając wykończenie do wyschnięcia zbyt szybko lub ryzykować ślady pędzla. Upewnij się, że pokój jest dobrze wentylowany, ponieważ opary z poliuretanu mogą być niebezpieczne.

Gdy podłoga jest przygotowana, można rozpocząć stosowanie poliuretanu. Pierwszym krokiem jest szlifowanie podłogi, aż osiągnie ona status „gotowej do wykończenia”. Upewnij się, że duże gruzy i inne zabrudzenia zostały usunięte ręcznie. Zaleca się również szlifowanie podłogi szlifierką, aby uzyskać jednolitą i gładką powierzchnię. Jeśli planujesz zainstalować ciężkie przedmioty lub meble na podłodze, będziesz musiał poczekać aż wyschnie przed przejściem do następnego kroku.

Jak szlifować parkiet

Parkiet to rodzaj podłogi z twardego drewna, który nie jest uszczelniony. Niezabezpieczony parkiet może wchłaniać wilgoć, więc szlifowanie go z ziarnem pozostawi go gładkim. Zalecaną metodą jest szlifowanie parkietu w liniach prostych, ponieważ szlifowanie go po przekątnej może spowodować powstanie nierównych miejsc i grudek. Należy również przestrzegać instrukcji producenta i upewnić się, że powierzchnia jest dobrze wysuszona pomiędzy warstwami.

Aby przygotować powierzchnię do lakierowania, należy ją przeszlifować. Przy szlifowaniu parkietu powstaje pył ścierny z papieru ściernego. Pył ten ma odpowiedni kolor i dobrze komponuje się z kolorem podłogi. Po zakończeniu szlifowania należy wymieszać pył z bezbarwnym żelem do wypełniania drewna, takim jak Bona Mix and Fill lub Fiddes Woodfiller Gel.

Ostatni proces szlifowania pomaga wygładzić naprawy i uczynić powierzchnię bardziej przyjazną. Zacznij od grubszego papieru ściernego, takiego jak 100 grit, i pracuj aż do 150 grit. Pamiętaj, aby oczyścić swój obszar roboczy między etapami, ponieważ trochę pyłu złapie się pod szlifierką i stworzy nieprzyjemne zarysowania. Tak więc, należy postępować zgodnie z tymi krokami, aby szlifować parkiety w najlepszy możliwy sposób.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *