Jaki wałek jest potrzebny do malowania farbą poliuretanową?

Będziesz potrzebował wałka, który jest przeznaczony do farby poliuretanowej. Nie tylko pomaga w barwieniu powierzchni, ale także sprawi, że powierzchnia będzie gładka. To doda do ogólnego piękna gotowej powierzchni. Istnieją dwa rodzaje wałków do poliuretanu: wałki z rękawami wełnianymi i gładkie wałki z pianki. Wałki z rękawami wełnianymi są odpowiednie do wykańczania poli, natomiast wałki z rękawami piankowymi oferują najgładsze i najlepiej wyglądające wykończenie.

Finest Finish

Przy malowaniu farbą poliuretanową ważne jest, aby użyć dobrego podkładu i uszczelniacza do szlifowania, aby przygotować powierzchnię przed nałożeniem wykończenia. Materiały te są zazwyczaj gęste i kryjące. Rozcieńczanie ich z mineralnym spirytusem lub naftą pomoże wykończenie płynąć do drobnych szczegółów i zakamarków. Rozcieńczalnik w poliuretanie będzie parować podczas pracy, co sprawi, że ślady pędzla będą mniej widoczne. Aby uzyskać najlepsze wyniki, postępuj zgodnie z instrukcjami producenta dotyczącymi mieszania dwóch części farby.

Poliuretan na bazie wody może być stosowany z wałkiem piankowym lub szczotką z naturalnego włosia. Ten rodzaj wykończenia jest również nakładany za pomocą natrysku. Poliuretan na bazie wody jest cieńszy i wymaga więcej warstw niż jego odpowiednik na bazie oleju. Jeśli powierzchnia jest zabarwiona farbą olejną, należy najpierw nałożyć poliuretan na plamę. Poliuretan na bazie wody jest mniej lepki i może być stosowany na istniejącą farbę. Farba poliuretanowa na bazie wody powinny być testowane na białej powierzchni przed użyciem go na bejcę lub finish.

Przed zastosowaniem wykończenia poliuretanowego, ważne jest, aby szlifować powierzchnię. Wykończenie pojawi się błyszczący lub matowy. Jeśli ślady pędzla są zauważalne, piasek z blokiem szlifowania. Mineral spirits lub woda- smar pomoże Ci osiągnąć najgładsze wykończenie. Klocek szlifierski powinien być ustawiony równolegle do słojów drewna. Po nałożeniu pierwszej warstwy można nałożyć kolejną.

Choć dwuskładnikowy poliuretan jest najczęstszym typem, to nadal jest znacznie wolniejszy do wyschnięcia niż jego odpowiednik na bazie oleju. Poliuretan na bazie wody jest łatwiejszy do zastosowania i schnie szybciej niż odmiana na bazie oleju. Poliuretan na bazie wody nie wytrzyma ekstremalnego ciepła i nie nadaje się do blatów kuchennych. Może być jednak stosowany na regałach, biurkach i innych powierzchniach drewnianych bez wysokiej temperatury.

Zastosowanie powłok poliuretanowych może zwiększyć trwałość podłoży. Alifatyczne poliuretany mogą tworzyć powierzchnie, które wyglądają na mokre lub odblaskowe. Bezbarwne wykończenia poliuretanowe mogą tworzyć efekt szkliwa na powierzchniach kamiennych. Te powłoki poliuretanowe poprawiają również możliwość czyszczenia i odporność na graffiti. Przy prawidłowym zastosowaniu, powłoki poliuretanowe zwiększają cykl życia budynków. Możesz oczekiwać kilku dodatkowych lat życia zewnętrznego od powłoki poliuretanowej.

Purdy

Jeśli jesteś nowy w malowaniu DIY, możesz się zastanawiać, czy wałek Purdy jest wymagany do użycia farby poliuretanowej. Ten rodzaj farby nakłada się za pomocą pędzla, wałka lub natrysku. W zależności od ilości poliuretanu, który planujesz użyć, będziesz potrzebował innego rodzaju pędzla niż w przypadku innych rodzajów farb. Oto kilka rzeczy do rozważenia przed zakupem nowego wałka:

Dobry wałek poliuretanowy może pomóc Ci zastosować farbę poliuretanową szybciej niż pędzel piankowy. Jeśli malujesz duże powierzchnie, wałek jest najlepszy, ponieważ pomaga uniknąć śladów pędzla i nadmiernej aplikacji. Upewnij się, że kupujesz odpowiedni wałek do pracy, aby zapewnić sobie najpiękniejsze rezultaty. Jeśli nie jesteś pewien, który wałek potrzebujesz, sprawdź instrukcje producenta przed zakupem jednego.

Inną rzeczą do rozważenia jest materiał. Jeśli używasz poliuretanu na bazie oleju, najlepiej użyć wałka, ponieważ ten rodzaj farby ma na celu wydobycie naturalnego ziarna drewna. Jeśli używasz pędzla piankowego, możesz użyć spirytusu mineralnego do zwilżenia powierzchni. Następnie użyj spirytusu mineralnego i wałka malarskiego pokrytego poliuretanem, aby nałożyć pierwszą warstwę wykończeniową farby. Pamiętaj, aby pokryć całą powierzchnię wałkiem z powłoką poliuretanową i pozostawić powłokę do wyschnięcia.

Walec Purdy white dove to świetny stosunek jakości do ceny. Wałek Purdy to nazwa gospodarstwa domowego, a ten model jest wykonany z wysokiej jakości materiałów. W dotyku jest gładki i czuły, a podczas aplikacji minimalizuje rozpryskiwanie. Wałek pokryty pianką jest szczególnie przydatny do malowania na płaskich powierzchniach i sprawdza się najlepiej. Jeśli malujesz na nierównych powierzchniach, możesz chcieć zainwestować w wałek FoamPRO Fine Finisher Roller.

Jeśli używasz farby poliuretanowej na bazie oleju, możesz kupić wałek Purdy, który został zaprojektowany specjalnie do tego typu farby. Ten wałek ma nap trzy cale i przesuwa się po gładkich lub półgładkich powierzchniach, takich jak beton lub boazeria. Możesz również kupić patelnie do malowania i pojemniki do przechowywania w garażu dla przyszłych projektów. Istnieje kilka wskazówek i porad, które pomogą Ci z powodzeniem używać farby poliuretanowej.

Sherwin-Williams

Aby zapewnić gładkie, profesjonalnie wyglądające wykończenie, Sherwin-Williams Contractor Series oferuje pięć różnych rodzajów wysokiej jakości osłon wałków. Najpopularniejszy typ pokrowca wykonany jest z dzianiny poliestrowej, która została specjalnie opracowana dla dzisiejszych powłok lateksowych. Jej mocno karbowane włókna pomagają zapewnić odpowiednie przyleganie farby.

Przy malowaniu poliuretanem zalecany jest wałek wykonany z pianki, moheru lub mikrofibry. Podczas gdy wałki z pianki są skuteczne w przypadku farb na bazie emulsji, nie są zalecane do farb poliuretanowych na bazie wody. Niezależnie od tego, czy używamy wałka piankowego czy szmatki, nowoczesne ramy wałków malarskich występują w różnych rozmiarach, od czterech do dziewięciu cali. Są one zaprojektowane tak, aby dopasować rękaw wałka.

Używanie plastikowego opakowania do ochrony wałków i pędzli między warstwami zapobiega wyciekaniu farby z wałka. Ponieważ większość projektów wymaga kilku warstw, prawdopodobnie będziesz chciał owinąć swój wałek i pędzel w plastikowe torby na kanapki lub folię, aby je chronić. Kiedy nie są używane, możesz je ponownie wykorzystać. Plastikowe opakowanie lub klucz do farby otworzy pokrywę puszki, dzięki czemu można uniknąć rozlania.

Jakość farby może się różnić. Sherwin-Williams oferuje kilka odmian farb. Ich High Production Brushes są zalecane dla malarzy, którzy chcą najlepszego odbioru i uwolnienia. Są one dostępne w mieszance nylonu / poliestru dla farby lateksowej i białej porcelany / poliestru dla farby olejnej. Ich jakość jest doskonała i będzie trwała przez długi czas.

Pędzel Contractor Series jest również dostępny w 20 różnych rozmiarach. Contractor Series wykonany jest z najwyższej jakości włosia Black China. Pędzle te zapewniają wyjątkową trwałość. Są również bardzo łatwe w czyszczeniu. Białe nylonowe końcówki są oflagowane i zwężone dla uzyskania precyzyjnej linii cięcia. Pędzle z serii Contractor doskonale nadają się do farb wykonanych z użyciem poliuretanu lub bejcy.

Wybierając pędzel należy zwrócić uwagę na rodzaj włosia i końcówki. Można zdecydować się na malowanie pędzlem płaskim lub wysokiej jakości pędzlem skośnym. Ten pierwszy jest idealny do płaskich powierzchni i utrzyma więcej farby niż tani. Dzięki niemu zaoszczędzisz czas i uzyskasz wymarzone efekty. Jakość Twojego pędzla zadecyduje o ogólnym wyglądzie i wrażeniach z gotowego produktu.

Farba poliuretanowa na bazie drewna

Farba poliuretanowa na bazie oleju (OPU) to rodzaj farby poliuretanowej, którą można nakładać na parkiet lub inne drewniane powierzchnie. Ten rodzaj lakieru ma lekko bursztynowy kolor po zmoczeniu i wolno schnie. Jest on również stosowany do konserwacji drewna i wymaga kilku warstw, aby całkowicie je pokryć. Farba poliuretanowa na bazie wody może być nakładana na powierzchnię drewnianą ostrożnie i jest zazwyczaj nakładana w dwóch warstwach. Aby wyczyścić wałek do farby poliuretanowej na bazie oleju, należy go wyczyścić wodą mineralną. Do farby poliuretanowej można również użyć wałka piankowego. Pamiętaj jednak, aby mieszać farbę, aż nie będzie pęcherzyków powietrza.

Farba poliuretanowa jest dostępna w różnych butelkach w zależności od rodzaju powierzchni, którą planujesz pokryć. Wybierz tę, która pasuje do rodzaju powierzchni, którą chcesz pokryć. Powinieneś również mieć dwie patelnie z farbą. Użyj maski, aby chronić swoje płuca przed oparami PU. Na koniec należy pamiętać, by po wyschnięciu pierwszej warstwy PU użyć gąbki do szlifowania. Wałki do malowania farbami poliuretanowymi na bazie drewna są wykonane z wysokiej jakości materiałów, ale podczas pracy z nimi również powinieneś nosić odzież ochronną.

Jedną z zalet wałków do malowania farbami poliuretanowymi na bazie drewna jest to, że można je myć i używać ponownie. Producent dołącza do zakupu dwa rękawy uzupełniające. Jeden rękaw przeznaczony jest do przechowywania dodatkowej farby, a drugi do wielokrotnego użycia. Dobry wałek może pokryć duże powierzchnie w niewielkim czasie, co jest dużą zaletą. Niemniej jednak, wałek z tego typu wykończeniem może nie być odpowiedni dla grubszych farb, ale nadal jest to dobra opcja dla aplikacji na małych obszarach.

Doskonałą opcją dla malowania poliuretanowego jest Finest Finish Paint Roller. Jego wałek piankowy jest świetny do malowania mebli drewnianych, ponieważ minimalizuje kapanie, a Finest Finish Paint Roller posiada piankę o wysokiej gęstości, aby zapewnić gładką powierzchnię. Ten wałek jest również dostępny w dwóch, czterech i sześciu calach i ma szeroki zakres zastosowań. Wśród innych korzyści, Finest Finish Paint Roller może pokryć większe obszary w krótszym czasie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *