Wybór farby do płytek

Podczas malowania płytek z kamienia naturalnego, trzeba będzie lateks lub farba akrylowa sformułowane do wnętrza muru lub stucco. Farba wybrać będzie pochodzić w różnych połysków. Sheens są stopniowane od matowego do wysokiego połysku. Matowe i płaskie sheens oferują największą przyczepność, podczas gdy wysoki połysk jest najmniej trakcji. Wybierając farbę do płytek, upewnij się, że jesteś świadomy kroków związanych z procesem malowania.

Farby alkidowe na bazie oleju

Farby alkidowe na bazie oleju dla podłóg z płytek są często określane jako „wodne” i „akrylowe”. Są one rodzajem specyficznej dla płytek farby akrylowej. Podkład na bazie akrylowej przykleja się do wszystkich powierzchni, w tym płytek ceramicznych, szkła i drewna. Wadą tego typu farby jest długi czas schnięcia, co utrudnia natychmiastowe nałożenie drugiej warstwy.

Dla uzyskania najlepszych rezultatów użyj farby olejnej lub alkidowej do płytek. Farby alkidowe uretanowe są odporne na ścieranie i tworzą najmocniejsze powierzchnie. Farby te mogą być również stosowane na elementach metalowych. Pierwsza warstwa farby olejnej lub alkidowej do płytek powinna być nałożona na powierzchnię płytek, zanim nałożysz drugą. Między warstwami należy odczekać co najmniej 16 godzin, aby farba do płytek całkowicie zesztywniała.

Premium jakościowe farby olejne alkidowe oferują szereg korzyści. Produkty premium są łatwe do zastosowania i czyszczenia. Są również idealne do zewnętrznych powierzchni drewnianych. Wysokiej jakości wodorozcieńczalne emalie alkidowe zapewniają doskonałą ochronę przed chemikaliami, rdzą, odpryskami, złuszczaniem i przebarwieniami. Są przyjazne dla środowiska i nie zawierają szkodliwych lotnych związków organicznych. Pomimo korzyści z olejowych farb alkidowych dla płytek, minusy przeważają nad korzyściami.

Farby lateksowe

Możesz użyć farb lateksowych na swoich płytkach, aby zaktualizować je i dodać trochę koloru do domu. Farby te są najlepiej wykorzystywane do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych i są idealne dla wielu powierzchni. Przekonasz się, że jeden galon farby lateksowej może pokryć 120 stóp kwadratowych z czasem suszenia 30 minut. Innym popularnym wyborem jest Painter’s Touch. Ta farba ma trwałą formułę akrylową na bazie wody, która zapewnia długotrwałe wykończenie i nie wymaga przygotowania powierzchni.

Farby lateksowe są akrylowym rodzajem farby i występują w różnych kolorach. W przeciwieństwie do farb olejnych, są one trwałe i zmywalne. Istnieje kilka różnych rodzajów farb lateksowych dostępnych na rynku, ale jest kilka istotnych składników, o których należy pamiętać:

Farba kredowa

Dla ścian pokrytych kafelkami, użycie farby kredowej jest dobrym rozwiązaniem. Możesz użyć tej samej farby, której użyłbyś na swoich drewnianych podłogach, aby nadać ścianom rustykalny wygląd. Może być również stosowany na grzejnikach. Ważne jest, aby zauważyć, że farba kredowa nie ma żadnego czarnego pigmentu, więc nie będzie błota podczas mieszania różnych kolorów. Farby kredowe występują w szerokiej gamie kolorów, w tym białym i starym białym.

Pierwszym krokiem w malowaniu kredowym płytek podłogowych jest ich dokładne oczyszczenie. Unikaj wszelkich zabrudzeń i tłuszczów, ponieważ uniemożliwią one prawidłowe przyklejenie farby. Wyczyść płytki i fugi za pomocą Krud Kutter lub miękkiej szczotki do szorowania. Przed malowaniem upewnij się, że podłoga jest całkowicie sucha, ponieważ pomoże to farbie odpowiednio przylegać do płytek. Następnie należy nałożyć drugą warstwę, którą stosuje się po wyschnięciu pierwszej.

Farba epoksydowa

Jeśli szukasz trwałego sposobu na pomalowanie płytek, farba epoksydowa jest doskonałym wyborem. Ten rodzaj farby jest wodoodporny, odporny na zarysowania i łatwy do czyszczenia. Jest on dostępny w setkach różnych kolorów i jest łatwy do zastosowania na istniejących płytek. Najlepszą częścią farby epoksydowej dla płytek jest to, że nie będzie złuszczać lub chip off istniejących płytek. Jeśli twoje płytki są porowate, jednak będziesz chciał uniknąć korzystania z tego typu farby.

Aby zastosować farbę epoksydową do płytek, najpierw użyj dwukierunkowego wypełniacza epoksydowego. Ten wypełniacz jest używany do naprawy pękniętych lub złamanych płytek, a następnie malowane. Upewnij się, że piasek płytki przed malowaniem, tak, że farba ma powierzchnię do przylegania do. Jeśli twoje płytki są wysoki połysk, trzeba będzie podkład. Następnie należy pozwolić im dokładnie wyschnąć i zastosować uszczelniacze. Po wyschnięciu, nałóż drugą warstwę farby.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *