Malowanie płytek łazienkowych – jak je do tego przygotować

Posiadanie płytek ceramicznych lub porcelanowych to świetna okazja do udekorowania łazienki kolorem. Istnieje wiele różnych rodzajów farb, których możesz użyć, w tym emalii. Możesz być tak kreatywny, jak chcesz, z kolorami, które wybierzesz i stworzyć wzór, który będzie niepowtarzalny. Nie przejmując się, tym że możliwe że trzeba będzie kiedyś wyczyścić spłuczkę podtynkową. Sprawdź, jak to zrobić na stronie: https://przewodnikpanidomu.pl/jak-wyczyscic-spluczke-podtynkowa/. Możesz również wybrać, aby Twoja łazienka była ciemniejsza lub lżejsza, w zależności od schematu kolorów. Poniżej wymieniono kroki, które należy podjąć, aby przygotować płytki łazienkowe do malowania.

Farba cynamonowa to świetna opcja dla płytek ceramicznych i porcelanowych

Ceramiczne i porcelanowe płytki łazienkowe są wykonane z gliny i są zazwyczaj szkliwione. Możesz pomalować te powierzchnie za pomocą dwuczęściowej farby epoksydowej, akrylowej farby lateksowej lub emalii, aby nadać im nowy wygląd. Emalia jest szczególnie pomocne dla porcelany i powierzchni ceramicznych, ponieważ może naśladować wygląd oszklonej powierzchni. Aby zastosować farbę emaliową, należy najpierw przeszlifować kawałek porcelany lub ceramiki papierem ściernym o granulacji 150, a następnie użyć podkładu do ochrony porcelany lub powierzchni ceramicznej.

Farba emaliowa jest łatwo stosowana na szklanych płytkach. To dlatego, że przylega do szklanej powierzchni szkła. Jest ona również dostępna w lokalnym sklepie z artykułami żelaznymi. Upewnij się, że używasz podkładu zwiększającego przyczepność. Podkład tworzy silną więź z płytką, co czyni ją idealną powierzchnią do malowania. Podkład o wysokiej przyczepności zapobiegnie również łuszczeniu się farby z czasem. Jeśli nie jesteś pewien, zatrudnij profesjonalnego malarza.

Przy wyborze koloru, upewnij się, że dokładnie czytasz etykietę. Powinien stwierdzić, czy jest przeznaczony do porcelany lub płytek ceramicznych. Jeśli używasz farby do płytek ceramicznych, możesz chcieć wybrać białą lub mleczną. Jeśli chciałbyś mieć blat przypominający marmur, możesz użyć zestawu farb Giani White Diamond. Użycie dwóch warstw da Ci powierzchnię około 110 stóp kwadratowych.

Istnieje kilka rodzajów farb emaliowych do płytek łazienkowych. Jeśli malujesz płytki ceramiczne, powinieneś trzymać się lżejszych kolorów, ponieważ ciemniejsze kolory pochłaniają więcej światła. W ten sposób uzyskasz bardziej naturalny wygląd i znacznie jaśniejszą łazienkę. Jednak trzeba będzie wybrać kolor, który jest dobry mecz dla istniejących powierzchni płytek. Ciemny kolor może być zbyt ciemny dla małej łazienki.

Pozwala na kreatywność z kolorami

Jeśli masz ruchliwą płytkę podłogową, możesz spróbować użyć neutralnego koloru, aby przyciągnąć wzrok. Możesz również pomalować pojedynczą płytkę na dwa różne kolory, aby stworzyć wzór. Mieszanie i dopasowywanie kolorów pozwoli Ci stworzyć granice, różnej wielkości paski, a nawet pionowe wzory. Jeśli utknąłeś dla pomysłów, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak pomalować swoje płytki i sprawić, by wyglądały spektakularnie.

Jeśli planujesz malowanie granicy wokół swojej płytki, możesz stworzyć wzór, malując nad nią ciemną farbą i białą farbą. Możesz również użyć szablonu, aby wprowadzić nowy kolor do swojej łazienki. Połóż kawałek papieru grafitowego pod arkuszem wzoru, a następnie pomaluj go małym pędzlem. Alternatywnie możesz wykonać szablon na płytkach podłogowych. Po pomalowaniu granicy użyj ciemnego koloru, aby stworzyć dużą przestrzeń wewnątrz ramki.

Jeśli nie chcesz ponownie układać płytek w swojej łazience, możesz pomalować istniejące płytki. Jednak należy pamiętać, że może to potrwać tydzień, aby farba wyschła. To może również złuszczać lub chip, jeśli nie przestrzegać kroków przygotowawczych prawidłowo. Upewnij się, że używasz taśmy malarskiej do ochrony linii fug. Ponadto, upewnij się, że używasz wodoodpornej farby jako płytki łazienkowe są bardzo wilgotne i nie może wytrzymać dużo ciśnienia.

Przed rozpoczęciem malowania płytek, upewnij się, że gruntowanie powierzchni z dobrym podkładem. Zapewni to, że farba przylega do płytek łazienkowych. Możesz wybrać błyszczące lub matowe wykończenie w zależności od wyglądu, który chcesz osiągnąć. Możesz również zdecydować się na błyszczące wykończenie, jeśli chcesz, aby twoje płytki odbijały światło. Należy jednak pamiętać, że istnieje wiele różnych rodzajów podkładów i farb.

Pozwala na przyciemnienie lub rozjaśnienie łazienki

Dlaczego warto pomalować płytki łazienkowe? Wiele osób decyduje się na ich pomalowanie z wielu powodów. Być może jesteś zmęczony istniejącymi płytkami w swojej łazience i chcesz czegoś nowego. Istnieje kilka rodzajów płytek dostępnych dla łazienek, w tym ceramiczne, kamień naturalny i kamieniołom. Możesz wybrać, aby rozjaśnić lub przyciemnić swoje płytki, a także zastosować niestandardowe projekty, aby pokój wyglądał bardziej spersonalizowany. Malowane płytki nie wymagają wiele utrzymania. Czyszczenie tych płytek jest tak proste, jak używanie środków do czyszczenia płytek.

Jeśli chcesz rozjaśnić swoją łazienkę, rozważ pomalowanie ścian na jaśniejszy kolor. Ciemniejsze kolory pochłaniają światło, dzięki czemu mała łazienka wydaje się mniejsza. Oprócz malowania ścian, można również pomalować sufit na ten sam kolor co ściany. To pomoże Ci utrzymać łazienkę wyglądającą na otwartą i przestronną. Możesz nawet pomalować płytki łazienkowe, aby dopasować je do innych kolorów w swoim domu. Chociaż nie jest to praktyczne dla wszystkich powierzchni, jest to zabawny sposób, aby dodać swój osobisty styl do pokoju.

Poza dodaniem koloru do łazienki, malowanie krawędzi płytek i fug jest kolejnym świetnym sposobem, aby zmienić wygląd swojej przestrzeni. Podczas gdy to może być fiddly praca, to doda dodatkowy punkt różnicy do twojej łazienki. Taśma malarska jest doskonałym narzędziem do oznaczania wewnętrznych krawędzi ramki granicznej, aby malowanie podłogi było szybsze i łatwiejsze. Możesz użyć taśmy malarskiej, aby zrobić ramkę graniczną wokół malowanej podłogi z płytek. Użyj ciemnej farby, aby wypełnić ramkę graniczną.

Przy malowaniu płytek łazienkowych możesz użyć dwóch rodzajów farb – białej i szarej. To do Ciebie jak ciemne lub rozjaśnić swoją łazienkę, a nawet można wymieszać dwa różne odcienie, aby uzyskać dokładny kolor, który chcesz. Jednak nie jest to niezawodne rozwiązanie i zawsze należy sprawdzić farby na czas schnięcia. Jeśli chcesz uzyskać długotrwałe wykończenie, powinieneś użyć wysokiej jakości farby.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *