Jak używać półsuchego betonu

Istnieje kilka rzeczy do rozważenia przed użyciem półsuchego betonu. Ten artykuł dostarczy wskazówek, jak mieszać suchy beton i dodać wody, zastosować Cure & Seal, i chronić płytę przez pokrycie go z arkuszy polietylenu. Ponadto dowiesz się, jak zapobiegać zanieczyszczeniom. Wykonaj te kroki, aby stworzyć trwałą płytę i uzyskać dożywotni dobry wygląd. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś!

Niniejszy artykuł powstał dzięki wsparciu serwisu podlogi-naturalne.pl

Mieszanie suchego betonu

Istnieje kilka sposobów mieszania suchego betonu. Jednym z nich jest użycie taczki. Najpierw powinieneś dodać wody, aby zapobiec przyklejaniu się go do boków taczki. Jest to również łatwy sposób, aby upewnić się, że masz wystarczająco dużo mieszanki betonowej. Alternatywnie, można użyć wiadra. Główną rzeczą do zapamiętania podczas mieszania suchego betonu jest to, że ilość betonu używasz jest proporcjonalna do obszaru, który chcesz wypełnić.

Mieszanka betonowa wet-set jest wykonana z mniejszych kawałków kruszywa. Możesz mieszać ten typ betonu ręcznie lub z taniego załącznika wiertarki nazwie StirWhip. Jego 18-calowy stalowy trzon pozwala na dotarcie do dna wiadra bez zatykania wiertła. Jego konfiguracja wielu palców pomaga zmniejszyć opór na wiertło i szybko przecina mieszaninę. Podczas mieszania suchego betonu, należy upewnić się, że sucha mieszanka nie jest sztywna. Jeśli mieszanka jest zbyt sztywna, woda oddzieli się i spowoduje pękanie betonu.

Dodawanie wody do mieszanki

Pierwszym krokiem do mieszania półsuchego betonu jest dodanie odrobiny wody. Ogólnie rzecz biorąc, worek powinien być w około dwóch trzecich wody i jednej trzeciej suchej mieszanki. W zależności od miksera i rodzaju betonu używasz, może chcesz dodać więcej lub mniej wody do mieszanki. Możesz użyć wiadra lub węża, aby dodać wody, aż mix osiągnie konsystencję, że lubisz. Przechowywać suchą mieszankę betonową pod ręką w przypadku, gdy dodasz zbyt dużo wody i uczynić mieszankę runny.

Konsystencja półsuchego betonu powinna przypominać grubą owsiankę. Ta konsystencja pozwala na beton do pracy i powinien trzymać swój kształt po wylaniu. Aby określić prawidłową konsystencję, dodaj wodę do mieszanki powoli, nie za dużo. Gdy konsystencja jest prawidłowa, beton powinien być w stanie uformować kulę śniegową, ale nie powinien być zbyt suchy lub zbyt duszny. Jeśli używasz miksera ręcznego, możesz chcieć dodać połowę wody, a następnie jeden-pół-kubek na raz.

Dodanie Cure & Seal do powierzchni płyty

Dodanie Cure &; Seal do betonowej płyty zapewnia kilka korzyści. Tworzy twardą, przejrzystą powłokę utwardzającą, która chroni powierzchnię przed ścieraniem. Zapobiega również przedwczesnemu starzeniu się paneli architektonicznych i podkreśla piękno odsłoniętego kruszywa. Chroni przed kurzem, łagodnymi środkami chemicznymi i produktami naftowymi, a także minimalizuje skalowanie na powierzchniach zewnętrznych. Podczas gdy wiele marek betonowych środków utwardzających obiecuje długoterminową ochronę, należy rozważyć, ile czasu potrzeba na proces aplikacji.

Po wylaniu betonu, ważne jest, aby umożliwić powierzchni do całkowitego wyschnięcia przed dodaniem uszczelniacza. Zapobiegnie to zbyt szybkiemu wysychaniu płyty, powodując uszkodzenie powierzchni. Właściwe utwardzanie zwiększa również wytrzymałość betonu, wodoszczelność, odporność na zużycie i trwałość. Cure & Seal jest często ostatnim krokiem w procesie instalacji betonu. Zastosowanie uszczelniacza do betonu zapewni ochronę powierzchni przez kolejne dziesięciolecia.

Dodanie folii polietylenowej, aby zapobiec zanieczyszczeniu

Dodanie folii polietylenowej do półsuchej powierzchni betonowej jest dobrym sposobem na utrzymanie masy przed wchłonięciem zbyt dużej ilości wilgoci. Warstwa materiału musi być kompatybilna z wykończeniem betonu. Aby zapobiec odparowywaniu wilgoci z betonu, możesz zastosować folię polietylenową lub wodoodporne papy budowlane. Należy jak najszybciej ułożyć te bariery, nakładając je na siebie o kilka centymetrów i uszczelniając piaskiem lub taśmą. Do uszczelnienia krawędzi powłoki membranowej można użyć drewnianych desek.

Dodanie plastikowych arkuszy do półsuchego betonu pomoże mu utwardzić się bez pękania i wchłaniania zbyt dużej ilości wilgoci. Chociaż ta metoda może nie działać we wszystkich sytuacjach, będzie zapobiegać wysychaniu betonu, zwłaszcza w gorącej pogodzie. Jeśli obawiasz się, że plastik może spowodować przebarwienia, rozważ użycie nieprzezroczystych plam. Jeśli ta taktyka nie działa dla Ciebie, spróbuj pokryć beton z suchą słomą i za pomocą ramy, aby go trzymać.

Testowanie dla slump

Slump jest przydatnym testem do określenia urabialności półsuchego betonu. Mierzy, jak jednolita jest mieszanka w warunkach polowych i określa wpływ plastyfikatorów. Test slump jest również przydatny do określenia, czy zmiany materiałowe mogą być przyczyną slump. Wzrost wilgotności może być oznaką zwiększonej zawartości wilgoci lub zmian w klasyfikacji kruszywa. Poziomy slump dają natychmiastowe ostrzeżenie, jeśli mieszanka jest zbyt sucha lub zbyt mokra.

Badania są zwykle wykonywane na świeżej próbce. Istnieją dwa rodzaje slumpów. Poślizgi upadku i ścinania są przykładami niskiej urabialności. Do obu testów niezbędna jest świeża próbka. Obydwa testy slump mają swoją własną terminologię i mogą być określane w różnych kodach testowych. W zależności od kodu budowlanego, mogą się one nieznacznie różnić. Procedura testowa wymaga próbki betonu. Należy pamiętać, że niektóre kody testowe wymagają testów slump betonu, który został wyprodukowany przed fazą budowy.

Obliczanie ilości betonu potrzebnego do projektu

Istnieje kilka sposobów na obliczenie objętości półsuchego betonu potrzebnego do projektu. Zazwyczaj projekty betonowe są mierzone w jardach sześciennych lub stopach kwadratowych. Aby obliczyć objętość wymaganą dla projektu, pomnóż wymiary projektu przez liczbę stóp sześciennych na stopę sześcienną. Następnie można pomnożyć odpowiedź przez 27, aby uzyskać dokładną kwotę, której potrzebujesz. Jeśli nie jesteś pewien, ile betonu potrzebujesz, możesz przejrzeć wykresy konwersji i estymatory projektów w Internecie.

Gdy już masz dobry pomysł na objętość wymaganą dla projektu, możesz zmierzyć objętość betonu, porównując ją z wymiarami projektu. Jeśli pracujesz ze słupem, który nie jest tak długi jak promień twojego projektu, możesz użyć kalkulatora objętości otworu na słup, aby określić, ile betonu będziesz potrzebować. Kalkulator pomoże Ci również oszacować ilość betonu potrzebną do wykonania konkretnego kształtu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *