Poradnik Jak pomalować pokój krok po kroku

Poniżej wymieniono kilka kroków, które należy wykonać podczas malowania pokoju. Jaśniejsze kolory sprawiają, że pokój wygląda na większy. Unikaj malowania w pośpiechu, pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej kolejności. Użyj taśmy maskującej, aby uniknąć tworzenia jakichkolwiek nienaturalnych linii podczas malowania. Wykonaj kroki wymienione poniżej i wkrótce będziesz miał piękny pokój, który możesz nazwać swoim własnym. Właśnie być cierpliwy, i no rush.

Prezentowany materiał jest efektem współpracy z domy-porady.pl

Lekkie kolory robią pokojowi spojrzenie wielki

Lekkie kolory robią pokojowi pojawiać się wielki, ale no overdo ono! Możesz dodać odważny kolor do każdego pokoju używając ciepłych niebieskich tonów z jasną podłogą i białymi wykończeniami. Możesz nawet spróbować odważnego koloru jak pomarańczowy. Spróbuj połączyć blady kolor z ciemniejszymi odcieniami niebieskiego, aby optycznie powiększyć pokój. Ale nie przesadzaj! Używa uzupełniające kolory balansować out jaskrawy orange.

Ciemne kolory, na innej ręce, mogą powiększać pokój, ale także miewają skłonność kurczyć je. Ciemne kolory mają tendencję do cofania się w tło, co sprawia, że pokoje wydają się mniejsze. Jednak ciemne kolory mogą zaakcentować pokój, jeśli wybierzesz je ostrożnie. Ciemne kolory mają zwykle niski współczynnik LRV, co oznacza, że nie odbijają tak dużo naturalnego światła. Przeciwny efekt można uzyskać stosując jasne i ciemne kolory w kombinacji.

Taśma maskująca pomaga malować czyste, ostre linie

Oprócz pomocy w malowaniu ostrych, czystych linii, taśma maskująca chroni również powierzchnie, które malujesz. Standardowa taśma z krepiny ma lekko pofalowaną krawędź, która pozwala farbie przesiąkać pod nią. Chociaż jest to całkowicie dopuszczalne w przypadku niektórych prac dekoratorskich, nie zapobiegnie to przeciekaniu farby pod spodem. Taśmy wysokotemperaturowe, takie jak 501e firmy 3M, mogą wytrzymać temperaturę do 149 stopni Fahrenheita. Jednak większość z tych taśm jest skuteczna tylko przez ograniczony czas.

Po usunięciu taśmy jesteś gotowy do malowania. Nałóż cienką warstwę bezbarwnego medium akrylowego wzdłuż krawędzi, aby uniknąć przesiąkania farby pod spód. Gdy już pomalujesz taśmę, usuń ją i będziesz miał idealną, ostrą krawędź. Do tej techniki będziesz potrzebować dwóch cienkich warstw bezbarwnego płynnego medium akrylowego. Upewnij się, że każda warstwa całkowicie wyschnie przed nałożeniem następnej.

Nie spiesz się

Jednym z najczęstszych projektów majsterkowania w domu jest malowanie pokoju. Ludzie używają go do przekształcenia nowej przestrzeni lub przygotowują datowany pokój do sprzedaży. Malowanie pokoju może być wykonane przez każdego, niezależnie od poziomu umiejętności, i jest to świetny projekt dla każdego. Podczas gdy malowanie pokoju może nie być szybki proces, istnieje kilka sztuczek można spróbować, aby skrócić czas, który zajmuje Ci go zakończyć.

Pierwszy, nie być w pośpiechu podczas malowania pokoju. Farba ma tendencję do szybkiego pogorszenia się, jeśli nie jest rozcieńczona. Użyj tego samego rodzaju farby, którą użyłbyś na innych powierzchniach. Farba, która jest nierozcieńczona i nie rozcieńczona będzie trwać około trzech lat. Upewnij się, aby usunąć wszelkie tapety z pokoju przed rozpoczęciem malowania, i zeskrobać wszelkie pozostałe tapety lepkie.

Wybór koloru farby

Pierwszym krokiem w wyborze koloru farby do pokoju jest myśleć o nastroju lub uczucie chcesz stworzyć w pokoju. Myśli o sposobie ty chcesz czuć gdy ty iść w pokój, lub sposób ty chcesz gości czuć. Jeśli chcesz, aby pokój czuł się przytulny i przyjazny, idź z głębszym, bardziej ziemistym kolorem. Następnie wybierz ton farby, który uzupełnia resztę wystroju pokoju.

Odkąd zawęziłeś swoje wybory do kilku, spójrz na kolory w pokoju i porównaj je ze sobą. Jeśli jest kilka kolorów, które wyglądają dobrze razem, rozważ resztę przestrzeni. Co jest istniejącym kolorem wystroju? Jeśli pokój ma drewniane panele lub drewnianą podłogę, musisz rozważyć te kolory przed wyborem koloru farby.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *